Pomáháme projektům, kterým věříme

Dlouhodobě navazujeme partnerství s neziskovými organizacemi, především ze sociální a ekologické oblasti. Jsme bořiči mýtů, proto je pro nás ctí participovat na projektech, které jsou unikátem v sociální a ekologické sféře. 

 

Advent plný křídlení

Advent plný křídlení je charitativní akce na podporu neziskových organizací v Moravskoslezském kraji. Jejím cílem je vytvářet příležitost a propojovat ty, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří mohou a chtějí pomoci. Především se jedná o místní organizace, které se věnují tělesně i duševně postiženým lidem, lidem s nejrůznějším handicapem, seniorům, sociálně slabým dětem a studentům, ale také organizacím pečujícím o zvířata a životní prostředí. RESPIRO je hrdým partnerem této akce, věnujeme naše originální výrobky do charitativní dražby a sami se dražby účastníme. Aktivně se podílíme na získávání sponzorů a to nejen z řad našich zákazníků. S několika neziskovými organizacemi také dlouhodobě spolupracujeme. Partnerství s Adventem plným křídlení nás baví a již několik let nám spolupráce společně funguje, více informací o Andělech najdete na webu www.adventplnykridleni.cz 

12. ročník Adventu plného křídlení se bude konat 7.12. 2017 v Gongu v Dolní oblasti Vítkovic. Více informací zde

Ukliďme Česko

Projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a všudypřítomný nepořádek. Tento projekt je nám velmi blízký, protože ochrana životního prostředí je součástí filosofie RESPIRO. Zelená pro nás není jen barva. Z každého prodaného servírovacího prkénka z použitých vinných láhví věnujeme 5 Kč na projekt Ukliďme Česko. I na příští rok se těšíme, až se budeme moci znovu zapojit. Ostatně, i Vy se můžete zapojit jako mediální partner, donátor, organizátor akce anebo jako dobrovolník, ukliďme společně Česko. Další informace o tomto eko projektu najdete na www.uklidmecesko.cz

 

Kola pro Afriku o.p.s.

Obecně prospěšná společnost, jejímž posláním je usnadnit dětem v Africe cestu ke vzdělání, tolik potřebného pro zajištění kvality jejich osobního života i pro další rozvoj jejich země.  

Do malé africké země - Gambie -  vozí dětem opravená jízdní kola, která darují lidé v ČR. Vrací tak život nepotřebným kolům z ČR jako vracíme nepotřebným materiálům my v RESPIRu. Dětem v Gambii poskytují pomoc, která se točí. Za 5 let svého působení pomohla společnost na cestě ke vzdělání již více jak 6000 dětem z 64 gambijských škol. Kola sbírají dobrovolníci po celé ČR, od nich je pomáhají mimo jiné svážet Hasičské záchranné sbory ČR v rámci kondičních jízd. Pak se kola třídí, rozebírají na náhradní díly i sběrné suroviny v centrálním skladě společnosti v Ostravě – město, které máme společně s lidmi z Kol pro Afriku tak rádi J Kola pro Afriku tak mají nejen environmentální, ale i sociální přesah. Do škol pak kromě kol, putují i servisní kufry s cyklonářadím a náhradní díly, aby kola měla dlouhodobý význam.

Na podporu oprav a převozu darovaných kol a náhradních dílů pořádá organizace benefiční akce, veřejné sbírky a benefičně prodává či půjčuje samotná repasovaná i nerepasovaná darovaná kola, která nejsou vhodná pro africké podmínky. Nově pak nabízí společně s RESPIRem také up-cycled výrobky, které v sobě nesou poslání a náplň činnosti Kol pro Afriku.